Sijainti

Panssarimuseo sijaitsee osoitteessa
Hattulantie 334, 13720 PAROLA

Bussi numero 5 kulkee museon pääportin läheisyydestä, aikataulut ja reitit löydät täältä.

Parolan juna-asemalta on meille matkaa noin 1 km Parolannummen suuntaan. Hämeenlinnan juna-asemalta pääset helpoiten bussilla numero 5, joka lähtee suoraan asemalta.

Helsingistä on matkaa noin 110 km ja Tampereelta noin 70 km.

 

Tarkemman opastuksen saat tarvittaessa

sähköpostitse toimisto@panssarimuseo.fi
tai puhelimitse 040 568 1186.

Uutisia

Peliviikonloppuna Panssarimuseolla on esittelyssä lauantaina 25.3. World of Tanks Modern Armour-pelikonsoli.

Peliyhteisö ’Suomi 100’ antaa opastusta peliin ja pääset itse panssarin ohjaimiin! Ohjelmassa on näytöspelejä, kilpailuja ja tietysti mahdollisuus kokeilla pelaamista Xbox-, PS4- ja PS5-konsoleilla.

Figure Fellows ja Nopat ja Taktiikka ry:n WWIII: Team Yankee miniatyyripeliturnaus La 25.3. ja Su 26.3. fiktiivisestä tilanteesta, jossa Kylmä Sota olisi kuumentunut 80- ja 90 lukujen taittessa ja eskaloitunut avoimeksi sodaksi NATO:n ja entisen Neuvostoliiton johtaman Varsovan Liiton välillä.   

Lisätietoja: https://www.team-yankee.com/

MIniatyyripeliturnausta on mahdollista seurata molempina päivinä.